dr Robert Szostak

Ukończył studia magisterskie na kierunku administracja, studia magisterskie na kierunku prawo, uzyskał stopień doktora nauk prawnych, pracował jako adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego i Prawa Karnego Wykonawczego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Staż naukowy na Uniwersytecie w Walencji w Hiszpanii oraz praktyki w kancelarii adwokackiej, notarialnej, a także w Urzędzie Dzielnicowym Steglitz-Zehlendorf w Berlinie umocniły w go przekonaniu, prawo to narzędzie które ma służyć ludziom.
  • Radca prawny od 2018 r., specjalizujący się w prawie karnym, prawie wykroczeń, prawo-karnych aspektach ochrony danych osobowych, prawie rodzinnym, a także prawie medycznym i błędach medycznych.

  • Wielokrotnie pomagał przedsiębiorcom uzyskiwać korzystne rozstrzygnięcia w sprawach związanych z zapobieganiem czynom nieuczciwej konkurencji. Obecnie jako właściciel Kancelarii Prawnej InBonum udziela pomocy prawnej w sprawach karnych, skomplikowanych sprawach rodzinnych oraz prowadzi negocjacje w imieniu podmiotów gospodarczych i nadzoruje proces obsługi spółek oraz funkcjonowanie mikro i średnich przedsiębiorców.

  • Mecenas Robert Szostak jest współtwórcą programu szkoleń dla pracowników wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania oraz pomocy społecznej: „Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej – nowe podejście systemowe” organizowanego w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości.

  • Jako wykładowca w „Fundacji Uniwersytet Dzieci”, prelegent i trener szkoleń specjalistycznych przekazuje wiedzę praktyczną.

  • Występował również w roli eksperta z ramienia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w systemie doradztwa JST w latach 2014-2015, sporządzając opinie prawne.

  • W 2012 r. ukończył kurs mediatora sądowego w Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej.

  • Nauczyciel i specjalista ds. prawnych w Szkole im. Profesora Zbigniewa Religi w Olsztynie w latach 2007-2018.


Uwielbia rywalizację nie tylko na Sali sądowej, dlatego w wolnym czasie jako zapalony wędkarz konkuruje o największe okazy z głębin rodzimych i międzynarodowych wód. Jako miłośnik sportów siłowych i sylwetkowych zna doskonale branżę fitness, w której także wykazuje się aktywnością zawodową, udzielając wsparcia prawnego poradniom dietetycznym, klubom fitness, trenerom personalnym i fizjoterapeutom.